ALTERNATYWNA HISTORIA CYWILIZACJI - SŁOWIANIE NARODEM MATKĄ?

Współczesna ortodoksyjna i akademicka nauka wywodzi współczesną cywilizację od pasterskiego ludu Sumerów, który rzekomo miał dać początek pismu. Koło, natomiast - według tychże źródeł akademickich - ma swoje źródło w cywilizacji Mezopotamii. Wszelkie dowody archeologiczne, które nie mieszczą się w jakże ciasnych ramach powyższego dogmatu są wyrzucane na śmietnik historii i kolokwialnie mówiąc "zamiatane pod dywan".
Cywilizacja Sumeru rozwijała się od 4300 do 2500 roku p.n.e. Akademicka i oficjalna wersja historii z tego okresu wywodzi "stworzenie" pisma.
Kultura Vinca rozwijała się w południowo-wschodniej Europie w okresie 7000-4000 p.n.e. Wyróżniamy dwie fazy rozwoju tej cywilizacji: starszą, czyli Turdaş lub Vinča A i B oraz młodszą, czyli Pločnik lub Vinča C i D. Na bazie kultury Vinca w czasach późniejszych (IV, III w. p.n.e.) powstała kultura badeńska. Pierwsze odkrycia z terenów tej kultury pochodzą z 1908 roku. Na terenach, które były objęte zasięgiem przez kulturę Vinca znaleziono ok. 1000 glinianych statuetek przedstawiających kobiety w pozycji siedzącej lub stojącej. Powszechna była ponadto metalurgia; odkrycie warsztatu metalurgicznego w Pločniku przesunęło epokę miedzi w Europie o 500 lat wstecz. Ludność tej kultury zajmowała się przeważnie hodowlą i rolnictwem. Hodowano: bydło, kozy, świnie i psy, uprawiano zaś: pszenicę, jęczmień, soczewicę i groch. Nadwyżki ze zbiorów wymieniano na sól i obsydian. Największe odkryte osady kultury Vinca to: Divostin, Potporanj, Selevac, Pločnik, Predionica Liobcova oraz Ujvar. Według badań genetycznych społeczność tej kultury (podaję za - https://bialczynski.wordpress.com/tag/pismo-vinca/) tworzyli Staroeuropejczycy (haplogrupa I2) oraz Scyto-Słowianie, czy Prasłowianie - haplogrupa R1A.
Kultura Vinca stworzyła swoje własne pismo - potwierdza to szereg dowodów archeologicznych załączonych pod artykułem. Symbole zaś religijne i solarne z Turdaş-Vinča pokrywają się niemal zupełnie z symboliką kultury łużyckiej i przedłużyckiej. Słowiański alfabet kultury Vinca jest zatem pierwszym alfabetem słowiańskim i najstarszym na świecie, wyprzedzającym Sumer oraz kulturę Minojską (współtworzoną przez Słowian) o 2000-3000 tysiące lat.
Bardziej kontrowersyjnym odkryciem z terenów kultury Vinca jest, jednakże kopalnia węgla w Rudnej Gławie (140 km od Belgradu), która datowana jest na ok. 5000 rok p.n.e. Ciekawostką jest to, że ślady po kulturze Vinca znaleziono w południowej Francji. Wskazywałoby to, iż ludność tej kultury musiała dość intensywanie migrować na zachód.
Reasumując: na dwa , trzy tysiące lat przez Sumerem, w Europie południowo-wschodniej rozwijała się kultura Vinca, która posiadała pismo, rozwinięty przemysł i rzemiosło, sztukę oraz obróbkę metali. Kulturę tą tworzyli Słowianie (którzy zjawili się Europie ok. 8000 r p.n.e.) oraz Staroeuropejczycy (przybywający w Europie od ok. 30 000 lat). Wielu badaczy uważa, że kultura Vinca stworzyła podwaliny dla kultury minojskiej; dowodem na, to jest ścisłe pokrewieństwo symboli religijnych obu kultur oraz podobieństwo pisma Vinca do minojskiego pisma linearnego "A". Tyle o piśmie. Przejdźmy do sprawy wynalezienia koła.


ZESTAWIENIE SYMBOLI I LITER KULTURY VINCA


KULTURA VINCA

                                         


TABLICZKI Z GRADESNICY
Ortodoksyjna nauka akademicka wbrew zdrowemu rozsądkowi wywodzi stworzenie koła z cywilizacji Mezopotamii (ok. 3000 p.n.e) oraz Egiptu (ok. 3300 p.n.e). Tymczasem najtarsze znalezisko przedstawiające koło pochodzi z Polski, a ściślej mówiąc z Bronocic (woj. świętokrzyskie). Waza z Bronocic liczy sobie 5500 lat, czyli pochodzi z ok. 3500 r p.n.e. Na tej wazie znajduje się wizerunek koła rytualnego - najstarszy na świecie.WAZA Z BRONOCIC

Na zakończenie słów kilka wypadałoby rzecz o kultrze Cucuteni (powszechnie zwanej kulturą trypolską lub cucuteni-trypole). Ludność, która tworzyła tą kulturę (haplogrupy R1A) budowała wielkie - jak na tamten czas - protomiasta. Przeważnie były to ośrodki miejskie rozlokowane na obszarze 150 hektarów, mieszczące ok. 12 - 15 tysięcy mieszkańców. Dla porównania - miasta Międzyrzecza i Egiptu nie przekraczały 30 hektarów. Wnioski wynikające z powyższego zestawiania danych archeologicznych są jednoznaczne.

~ Mikołaj Jarmakowski

9 komentarzy:

 1. I co? Polacy nie gęsi, już dawno swój język mieli.

  OdpowiedzUsuń
 2. http://historia.wp.pl/title,Imperium-Lechitow-pseudohistoryczny-mit,wid,18362135,wiadomosc.html?ticaid=11739f

  Napisałbyś coś w kontrze do tego artykułu. Chyba że to prawda...

  OdpowiedzUsuń
 3. WP.pl jest medium niemieckim jak tego Pan nie widzi zapraszam do okulisty

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w Lubelskim znalazłem ślady z epoki kamiennej, bo kamienna kocówka grota z otworem na zatruty kolec. Oraz kamienną główkę raczej młotka. Wszystko to z krzemu doskonale obrobione, tyle że nie wypolerowane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałbym przymierzyć się do nauki czytania run słowiańskich. Ma ktoś jakieś namiary?

  OdpowiedzUsuń
 6. Tadeusz Wolanski o slowianskich runach etruskich

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowni Państwo, od kilku lat mieszkam na Litwie, gdzie nazwa Polski po litewsku mnie zaskoczyła, ale przyjąłem ją jako taką, choć niezrozumiałą. Do niedawna, ponieważ w świetle teorii o słowiańskiej przeszłości Polski już rozumiem, co chcieli powiedzieć Litwini. Otóż zachowali oni w swoim języku pradawną nazwę państwa polskiego, która akurat w ich języku brzmi LENKIJA. Pozdrawiam miłośników historii.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lista sumeryjskich królów liczy sobie 125000 lat. Jednakże początki ludzkości sięgają około 4 miliardów lat wstecz. O tym donoszą bardzo stare przekazy ze wszystkich kontynentów. Cywilizacje były niszczone przez wojny z użyciem broni jakiej do dziś jeszcze nie wynaleziono.Czasami warto spojrzeć na Marsa. Dużo wnoszą tu przekazy ludów z Ameryki.
  Nie widzę na tej wazie żadnego koła rytualnego. Należy wziąć pod uwagę nie tylko okrąg , jako koło, ale koło z piastą.
  I tu jest podstawowa różnica.Koło, żeby mogło służyć jako urządzenie do poruszania się pojazdów, musi posiadać PIASTĘ!
  Czy jest to najstarszy na świecie wizerunek koła tego nie wiem. Obok tej istniały cywilizacje o wiele wyżej postawione, nawet takie które potrafiły wznieść się w przestrzeń kosmiczną.Indyjskie stupy i wimany były właśnie takimi latającymi statkami.Indie...bardzo stara , prastara cywilizacja której zląkł się sam Aleksander Macedoński.

  OdpowiedzUsuń
 9. Żeby przekonać się o ilości prastarych kultur, po których zostały pamiątki w postaci wspaniałych budowli,które zachwycają swoim ogromem ,lokalizacją , misternym wykonaniem, należy zapoznać się z filmami vlad9vt, ale nie tylko. Nie widzę porównania między nimi, a kulturą Vinca po której zostało kilka tabliczek i waza zlepiona z kilku kawałków.Bądźmy obiektywni w ocenie wielkości poszczególnych cywilizacji.Czy budowle z Luksor mogą konkurować z ową osadą Cucuteni? Egipt jest tak stary , że trudno to jest określić. Wielka Piramida jest piramidą Izydy, a nie Chufu.Ile tysięcy lat liczy? Nie trzy, nie cztery i nie pięć, ani osiem.Jeśli chodzi o miasta państwa takie jak Eridu, Nippur, Szurupak, Lagasz, Girsu, UR , Uruk, nie można ich porównać z osiedlem Cucuteni. Nippur oznacza Zejście na ziemię.Było państwem
  En-lila. Zszedł na Ziemię ...skąd? Z Marsa , który utracił atmosferę? A gdzie była stolica bogów, Upszukinnak?

  OdpowiedzUsuń